Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodní hry

7. 7. 2008

    Dne 28. června 2008 se uskutečnil tzv. nultý ročník netradiční akce - Vodní hry Trpísty. I přes vcelku zakaboněné počasí byli hlavní pořadatelé překvapeni hojnou účastí vodychtivých závodníků i diváků.

    Na startu se po prezentaci sešla 4 družstva " vodníků", v každém 5 účastníků :
1) Bezdomovci - i přes vrozený odpor k hygieně, vypěstovaný dlouholetým pobytem v blízkosti popelnic a stok, si rychle vzpomněli na snad kdysi známé zásady hygieny a řádili ve vodě jako "utržení od popelnice"
2) Jahůdky - stylové družstvo plážových frajerů a frajerek, snažící se o atraktivní vzhled i po koupeli v chladnější vodě, používající povolený doping, a to směsici jahůdek, rumu a ještě bůh ví čeho dalšího
3) Piškoti - ambiciozní družstvo ze "zahraničí", dílem ze Stříbra a dílem z daleké "von Cebiv", kteří přijeli vyloženě nadupaní, toužící po prvním místě
4) Podvodníčci - mladý a velice nadějný team místních dorostenců, s kladným vztahem k vodě, neboť jsou si dobře vědomi, že s tímto živlem je třeba vycházet v dobrém. Vždyť voda je i v rumu a v pivu.
    Ve 14.00 hodin zahájili hlavní rozhodčí celou akci a to první disciplínou hod míči do bazénku. Poté již v rychlém sledu následovaly další disciplíny a to přenos míčku na lžíci v ústech, skluzavka s následným sestřelením míčků z kuželů, potápění družstva jeden po druhém ( jediná disciplína, kde bylo nutné dosáhnout co nejdelšího času) a konečně běh přes bazén s následným rotováním kolem kolíku a vypitím piva při návratu.
Ačkoliv počasí nebylo právě nejlepší ( samozřejmě pouze do skončení her, protože po jejich ukončení bylo opět horko ) rozhodčím se zdálo, že se jak soutěžící tak i diváci dobře baví. Doufáme, že v roce 2009 se sejde ještě více soutěžících a ještě více diváků a že se z této akce stane nová tradice obce Trpísty. 

    V této souvislosti je zcela na místě velký dík vedení obce za poskytnutí finanční dotace k uskutečnění této akce.  Rovněž je na místě poděkovat provozovateli místního občerstvovacího zařízení za dobré pivo a další mlsání.
Doufejme, že příští rok nás potěší lepší počasí, hojnější účast a loučíme se slovy : "Sportu zdar, vodě obzvlášť a vodním hrám v Trpístech úplně nejvíc".
                                                                                                                                Marcela + Jarda

 

Náhledy fotografií ze složky Vodní hry 2008

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář